تازه های سایت
بایگانی
اوقات شرعی

تمرینات ورزشی پراکنده برای قلب مضر است

پروفسو محمد علی بابایی، روز چهارشنبه در دومین کنگره بین المللی بیماری های قلب و عروق گفت:کسی که بین حرکات ورزشی خود دو هفته فاصله ایجاد می کند، نباید انتظار داشته باشد که حرکات ورزشی برای او سلامت به ارمغان بیاورد. 

وی افزود: از دیگر مواردی که برای سلامت قلب خطر ناک است شتاب بی رویه در ورزش است و افرادی که از دستگاه تردمیل برای ورزش استفاده می کنند باید به مرور بر سرعت خود بیافزایند و شتاب خود را در کوتاه مدت افزایش ندهد. 

این متخصص قلب و عروق گفت:عضلات و استخوان های ما به مرور زمان تحلیلی می رود از این رو لازم است با ایجاد برنامه ورزشی برای سلامت قلب و تناسب اندام نسبت به ترمیم عضلات خود اقدام کنیم. 

بابایی بیان کرد:از جمله مواردی که منجر به پیشگیری از سکته قلبی می شود ، رسیدگی مداوم به عضلات بدن و توجه به تناسب اندام و سلامت استخوان و عضلات است و اگر کسی بخواهد که سکته نکند، می تواند این کار را انجام دهد. 

رییس بخش قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز به کسانی هم که از ابزارهای باشگاهی برا ی پرورش اندام استفاده می کنند توصیه کرد حتما زیر نظر پزشک متخصص یا مربی کار آمد برنامه های خود را دنبال کنند. 

وی گفت: ازدحام چربی دور کمر نیز از جمله زنگ خطر هایی است که باید به آن توجه کنیم و این شاخص متاسفانه در افراد بالای ۴۰ سال روز به افزایش است 

یک نظر بگذارید

شما باید وارد شده باشیدتا بتوانید نظر بگذارید

آخرین اخبار
وضعیت یاهو
وضعیت آب و هوا