تازه های سایت
بایگانی
اوقات شرعی

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘اخبار خیریه’

مراسم اهدای جهیزیه به نوعروسان

با تائیدات الهی و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج )  ،  روز جمعه ۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۶ ،  طی مراسمی در حسینیه مکتب علی (ع) و زهرا (س)  به  41  نوعروس  سری کامل جهیزیه از طرف  خیریه مکتب علی (ع) و زهرا (س)  اهدا شد .  بار دیگر با شکرگزاری از درگاه احدیت و با سپاس فراوان از همه خیرینی که ما را در انجام این مهم  یاری دادند . منتظر اهدای هرچه بیشتر کمکهای خیرین عزیز جهت هر چه پر بارتر شدن این مراسم هستیم .

سخاوتمندترین ملت‌های جهان را در سال ۲۰۱۶ بشناسید


در سال ۲۰۱۵، ۱٫۴ میلیارد نفر در سراسر جهان به خیریه‌ها پول اهدا کرده‌اند. ۱ میلیار نفر وقت‌شان را به کارهای خیرخواهانه اختصاص داده‌اند و ۲٫۲ میلیارد نفر نیز به یک غریبه نیازمند، کمک کرده‌اند.
۰۳ مهر ۱۳۹۵
کد خبر : ۴۱۶۶
نسخه چاپی
اشتراک گذاری
در سال ۲۰۱۵، ۱٫۴ میلیارد نفر در سراسر جهان به خیریه‌ها پول اهدا کرده‌اند. ۱ میلیار نفر وقت‌شان را به کارهای خیرخواهانه اختصاص داده‌اند و ۲٫۲ میلیارد نفر نیز به یک غریبه نیازمند، کمک کرده‌اند.
پایگاه خبری اتاق ایران
موسسه گالوپ هر سال به پیمایشی در خصوص مسئولیت اجتماعی و مشارکت مدنی با بین مردم کشورهای مختلف جهان می‌پردازد و آن‌ها را بر اساس معیار «بخشندگی» رتبه‌بندی می‌کند. در این پیمایش بررسی می‌شود که مردم چقدر طی یک ماه گذشته از زمان نظرسنجی، به خیریه‌ها کمک کرده‌اند.
نشریه فوربز، گزارشش را از این نظرسنجی چنین آغاز کرده است:«آخرین باری که شما به یک خیریه کمک کردید، چه زمانی بوده است؟ اگر از میانمار، اندونزی یا استرالیا باشید، احتمالا به تازگی این کار را انجام داده‌اید. بر اساس گزارش گالوپ، میانماری‌ها بخشنده‌ترین ملت جهان هستند و به طور منظم به خیریه‌ها کمک می‌کنند. در زمان مصاحبه، ۹۱ درصد از مردم این کشور گفته‌اند که طی سی روز گذشته، به خیریه‌ها کمک کرده‌اند.»
اما چه چیزی باعث می‌َشود مردم در نقاط مختلف جهان بخواهند پول و وقت‌شان را به جامعه‌شان اختصاص دهند؟ آنطور که موسسه گالوپ در سایت خود نوشته‌ است، آن‌ها در این پیمایش به یک هم‌بستگی میان فعالیت‌های خیرخواهانه مردم و محیط اقتصادی کشورهای‌شان رسیده‌اند. این البته فراتر از وضعیت اقتصادی کشورها در آمار و ارقام است.
برای شکستن قفل مشارکت مدنی، رهبران جهانی نیاز به تمرکز بر انرژی‌ای دارند که شهروندان را به سمت مشارکت اجتماعی سوق می‌دهد.
سایر یافته‌های گزارش مشارکت مدنی ۲۰۱۶ نشان می‌دهد مردم جهان بیشتر از آنکه وقت‌شان را برای فعالیت‌‌های داوطلبانه و خیرخواهانه اختصاص دهند، ترجیح می‌دهند پول بپردازند. اغلب مردم در ۷۲ کشور جهان گفته‌اند آن‌ها طی یک ماه گذشته به یک غریبه نیازمند کمک کرده‌اند.
در سال ۲۰۱۵، ۱٫۴ میلیارد نفر در سراسر جهان به خیریه‌ها پول اهدا کرده‌اند. ۱ میلیار نفر وقت‌شان را به کارهای خیرخواهانه اختصاص داده‌اند و ۲٫۲ میلیارد نفر نیز به یک غریبه نیازمند، کمک کرده‌اند.
بسیاری از کشورهایی که کم‌ترین سطح مشارکت اجتماعی را دارند، آن‌هایی هستند که از تحولات اقتصادی و سیاسی رنج می‌برند.
البته نشریه فوربز معتقد است که میزان سخاوتمندی و بخشندگی ملت‌ها، بیشتر به آموزه‌های ایدئولوژیک آن‌ها مرتبط است. بر اساس گزارش فوربز، آموزه‌های بودایی در میانمار و برخی دیگر از کشورهای آسیایی در خصوص تناسخ انگیزه اصلی بخشندگی است. مردم این کشورها اعتقاد دارند هر کار نیکی که آن‌ها در این زندگی انجام دهند، شانس آن‌ها را برای زندگی بهتر در دوره بعدی زندگی‌شان بهبود می‌دهد.
اندونزی در جایگاه دوم سخاوتمندی جهانی قرار دارد و ۷۵ درصد از مردم این کشور به خیریه‌ها طی یک ماه کمک کرده‌اند. در امریکا نیز ۶۳ درصد از مردم سخاوتمند هستند و این کشور با سه درصد تفاوت نسبت به ایرلند و هلند در جایگاه‌های نهم و دهم، نتوانسته است بین ده ملت سخاوتمند جهان جای گیرد.

فرم عضویت در خیریه

لطفا  فرم عضویت در خیریه  را  از  اینجا  دانلود کرده و  پس از پرینت و تکمیل آن  به مدیریت خیریه  تحویل داده و یا 

به  آدرس  info@alivazahra.ir   ایمیل نمائید .

 

دریافت فرم های درخواست خیریه

برای  دریافت  فرم شماره  1  درخواست  خیریه  اینجا  را  کلیک  کنید .

برای  دریافت فرم شماره  2  درخواست خیریه   اینجا  را کلیک کنید .

پس  از دانلود  و دریافت  فرم ها  آنرا   چاپ ( پرینت )  کرده و  پس از تکمیل  تمامی موارد آن  ،  به  مدیریت خیریه  تحویل  فرمائید  .

مسئول  تحقیق  خیریه  طبق  نوبت  نسبت  به  تحقیق  از  درخواست کننده  اقدام  و  پس از تایید  مورد  با  متقاضی  تماس  می گیرند .

از هرگونه  تماس  غیر ضروری  خود داری فرمائید .

اسامی اعضای هیئت موسس و امنای خیریه

اسامی  موسسین و  هیئت امنای خیریه  مکتب علی ( ع ) و زهرا ( س )  به شرح زیر می باشد :

 

۱ –  جناب آقای حاج اصغر عبائی کوپائی

۲ – جناب آقای  حاج احمد عبائی کوپائی

۳ – جناب آقای  دکتر حاج محمود عبائی کوپائی

۴ – جناب آقای حاج احمد فرهادی

۵ – جناب آقای حاج حسنعلی حاجی کریمی

۶ – جناب آقای حاج مهدی حاجی کریمی ساری

۷ – جناب آقای حاج علیرضا شریفی ساری

 

آخرین اخبار
وضعیت یاهو
وضعیت آب و هوا